„Judasz” T. Lee – recenzja

Historia Judasza napisana z perspektywy samego zainteresowanego. Autorka stara się ukazać motywy, które nim kierowały, jego wewnętrzne rozterki i zmagania, a także próbuje odtworzyć jego biografię od wczesnego dzieciństwa po samobójczą śmierć.

Oczywiście nie mogło tu również zabraknąć próby zobrazowania relacji z Jezusem i jego nauką. Tej mieszanki wiary i miłości z wątpliwościami. Poszukiwania prawdy i próby pogodzenia rewolucyjnych pomysłów Mistrza z żydowskim Prawem, przyjaźni i zobowiązań wobec rodziny.

Jest to opowieść napisana barwnie, z wykorzystaniem wiedzy o ówczesnych realiach obyczajowych, społecznych i historycznych, z całą galerią postaci, również tych znanych dobrze z Ewangelii.

Opowieść o trudnych wyborach.

Tosca Lee, Judasz, tłum. Anna Wawrzyniak-Kędziorek, wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań 2016

Ten wpis został opublikowany w kategorii recenzje książek i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>